Navigáció az oldalon
Ön itt van: Biopol | Megoldások | Biológiai növényvédőszerek | Rovarölő szer – Neem Azal T/S
Neem Azal T/S
A kártevők táplálkozását blokkoló, vedlésgátló és rovartermékenységet csökkentő hatású rovarölő szer
A NEEM-AZAL hatását a helyileg felszívódó tulajdonságának köszönheti, hosszú hatástartammal. A rejtett életmódú kártevők ellen is jó eredményeket ér el!
Kiváló rezisztencia törő tulajdonságát egyedi hatásmechanizmusa biztosítja!
Hatóanyag: Azadirachtin – A trópusi neem fa magjának kivonata.
Tárolás: Eredeti zárt csomagolásban, száraz, napfénytől védett, hűvös (5-15 °C) helyen 2 évig eltartható. 20 °C feletti hőmérsékleten és erős fényben (tűző napon) történő tárolás során a készítmény hatóanyaga bomlásnak indulhat, ami csökkentheti a készítmény hatását. 2,5 literes kiszerelés alatti mennyiségben szabadforgalmú.
Kiszerelés: 25ml, 50ml, 0,1l, 1l, 2,5l, 5l, 25l
Forgalmi kategória: II. kategória
Kultúra | Károsító | A kezelések maximális száma |
alma | levélaknázómolyok, levéltetvek | 4 |
birs, naspolya | szívó-és rágó kártevők, levélaknázómolyok | 4 |
cseresznye, meggy | szívó-és rágókártevők, levélaknázómolyok | 3 |
kajszi, szilva | szívó-és rágókártevők, levélaknázómolyok | 3 |
bogyós gyümölcsűek növényházi és szabadföldi (málna, szeder, szedermálna, piros és feketeribiszke, köszméte, ribiszkeköszméte (josta), feketebodza) | levéltetvek, kártevő lepkék | 2 |
szőlő alany anyatelep, faiskola | szőlőgyökértetű levéllakó alakja | 2 |
zöld fűszernövények, gyógy- és aroma növényeknövény házi és szabadföldi (petrezselyem, kapor, zeller, bazsalikom, citromfű, zsálya stb.), kivéve metélőhagyma | szívó- (kivéve poloskák), rágó- és aknázó kártevők | 3 |
paprika (növényházi) | szívó- (kivéve poloskák), rágó- és aknázó kártevők | 3 |
paradicsom, tojásgyümölcs, uborka, cukkini, tök (növényházi és szabadföldi) | szívó- (kivéve poloskák), rágó- és aknázó kártevők | 3 |
görögdinnye, sárgadinnye (növényházi) | szívó- (kivéve poloskák), rágó- és aknázó kártevők | 3 |
burgonya | burgonyabogár | 2 |
fejes káposzta, vörös káposzta, kelkáposzta, bimbóskel (szabadföldi) | szívó- , rágó- és aknázó kártevők | 3 |
kínai kel, leveleskel | szívó- , rágó- és aknázó kártevők | 3 |
spenót, sóska, mángold (szabadföldi) | szívó- (kivéve poloskák), rágó- és aknázó kártevők | 3 |
vöröshagyma, fokhagyma, mogyoróhagyma (szabadföldi) | szívó-és rágó kártevők | 3 |
póréhagyma (szabadföldi) | szívó-és rágó kártevők | 3 |
spárga (szabadföldi) | szívó-és rágó kártevők | 2 |
dísznövények növényházi és szabadföldi | szívó-, rágóés aknázó kártevők, liszteskék | 4 |
Hatásmehanizmus
A hatóanyag, mely a táplálkozás gátlásán túl a rovari hormonrendszerre is hatással van, – így kitinszintézis-gátlóként és szaporodásgátlóként működik, – a kártevők szervezetébe főleg táplálkozás (rágás- vagy szívogatás) útján, valamint kontakt módon jut. Összetett hatásmechanizmusának, valamint a konvencionális rovarölőszerektől eltérő hatásmódjának köszönhetően kiváló rezisztencia-törő tulajdonsággal bír, ezáltal remekül beilleszthető a konvencionális védekezési programokba is. Használata ökológiai gazdálkodásban is engedélyezett. Jó hatású szívókártevők ellen, (például molytetvek), de mélyhatású szerként képes akár a rejtett életmódú levélaknázó fejlődési alakok elérésére is. A hasznos élő szervezetekre csupán mérsékelt gyérítő hatással bír, ugyanis alacsony a környezeti perzisztenciája (maradóképessége), azaz a hatástartóssága korlátozott. Foltkezelésre, precíziós kijuttatásra remekül alkalmazható. Használatával hajtatott körülmények között a hasznos rovarok telepítése előtti időszakban is alacsony kártevő előfordulási szinten tartható az állomány.
Technikai információk:
A NeemAzal-T/S-t ne keverjük más olajos készítménnyel! A hatóanyag fényre érzékeny, ezért ajánlott a kora hajnali, vagy – legjobb – a késő délutáni-, esti permetezés. Rezisztenciakezelési- és védekezéstechnikai okok miatt egy tenyészidőszakban (kultúránként) 2-4* kezelés végezhető (*: engedélyokirat szerinti gyakorisággal)
Szeretne többet tudni? Forduljon szaktanácsadóinkhoz bizalommal!
Hasznos információk
-
Neem Azal T/S termékünkkel a kiterjesztett engedélyokirattal még több kultúrában ökológiai megoldást tudunk nyújtani rovarkártételek ellen!
- A NEEM-AZAL T/S-t ne keverjük más olajos készítménnyel!

Letöltések
3
Forduljon üvegházi specialistánkhoz bizalommal!

Gyekiczki Bernadett
Üvegházi szaktanácsadó
Biocont Magyarország Kft.

Céginformációk
6000 Kecskemét, Trafó u. 1.
+36-76/320-645
office@biocont.hu
www.biocont.hu
Cégjegyzékszám: 03 09 129884
Adószám: 12980112-2-03
Itt találhat minket!